Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Przedszkole Miejskie nr 18 im. Sportowa Kraina w Lesznie

JĘZYK ANGIELSKI

 

JĘZYK ANGIELSKI W PRZEDSZKOLU - NA CZYM POLEGA?

 

          Język angielski w przedszkolu to doskonała forma nabywania przez dzieci umiejętności oswajania się z językiem; zarówno w umiejętnościach receptywnych i produktywnych. A co najważniejsze, na osłuchiwaniu się z nim, co jest jedynym z kluczowych zadań edukacji językowej (języka obcego) u dzieci w tym wieku. Zajęcia z zakresu języka angielskiego pozwalają już od najmłodszych lat przyswoić pewne wiadomości i umiejętności, co z pewnością ma wpływ na późniejszą edukację maluchów.

          Najważniejsza jednak w tym wszystkim jest przyjemność z nauki. Zajęcia z języka angielskiego w naszym przedszkolu mają formę zabawy połączonej z nieuświadomionym uczeniem się. Co więcej, nauka taka nie jest nużąca, a dziecko czerpie radość z wykonywanych czynności. Budowanie tak sprzyjającej atmosfery powoduje, że nowe słowa, wyrażenia, zwroty pozostają w umysłach dzieci i są czymś naturalnym. Co ważne, dziecko nie kojarzy nauki z przykrym obowiązkiem. Podczas zabaw nie ma czasu na tłumaczenie dzieciom zasad, reguł gramatycznych, one z czasem same je odkryją. Wciąż sukcesywnie uczą się stosowania właściwych form, odmian - jest to naturalna czynność. 

          Język angielski w przedszkolu to nic innego jak zabawa. To praca oparta na wielu ciekawych pomocach dydaktycznych; kolorowych kartach, piosenkach, rymowankach, pacynkach, bajkach, filmach, a także na pomocach tworzych samodzielnie,  uwzględniając potrzeby każdej z grup. Przedszkolaki uwielbiają elementy zaskoczenia,  niewiedzy, samodzielnego dochodzenia do odkrywania nieznanego. Taką możliwość dają im nasze zajęcia językowe. A co najważniejsze, to one same decydują o wielu sprawach - mają czynny udział w to, jak wyglądają zajęcia. Atrakcyjniejsza zabawa jest przez nich powtarzana wielokrotnie, ta która nie do końca jest zaciekawiająca - pomijana. 

          Język angielski w naszym przedszkolu to zajęcia pełne magi, rozwijania kontaktów interpersonalnych, budowania pewności siebie i rozwijania zmysłów - towarzyszy nam idea multisensoryczności.

 

 

K. Pawlak 

(nauczyciel języka angielskiego w PM nr 18)

AKTUALNOŚCI:

LISTOPAD

Utworzono dnia 13.10.2019

PAŹDZIERNIK

Utworzono dnia 29.09.2019
CELE I ZAMIERZENIA EDUKACYJNE: DZIECI: *Poznają nowy materiał leksykalny związany ze zjawiskami pogodowymi, *Monitorują stan pogody za oknem każdego dnia. *Doskonalą poznany wcześniej materiał leksykalny, *Wykorzystują zdobytą wiedzę w ekspresji tanecznej *Poznanie...
czytaj dalej na temat: PAŹDZIERNIK

WRZESIEŃ

Utworzono dnia 29.09.2019
  CELE I ZAMIERZENIA EDUKACYJNE: DZIECI: *Witają się i żegnają ze sobą, z nauczycielem, z pacynką, * Podają swoje imię, kiedy są o to pytane, *Biorą aktywny udział w proponowanych zabawach ruchowo-muzycznych *Poznają nazwy kolorów podstawowych *Wraz z...
czytaj dalej na temat: WRZESIEŃ

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny