O nas

Nasza „18-stka” sąsiaduje z pięknym parkiem im. Jana Jonstona, a także z zaprzyjaźnioną Szkołą Podstawową nr 7. W przedszkolu znajduje się 6 oddziałów dziewięciogodzinnych, do których uczęszczają dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Dzieci bawią się i przebywają w przestronnych i odnowionych salach, gdzie czas umilają im zabawki, gry i pomoce dydaktyczne. Zawsze mogą liczyć na pomoc i zrozumienie ze strony wykwalifikowanej kadry pedagogicznej.

PRZEDSZKOLE OTWARTE JEST W GODZINACH: OD 6.30 DO 16.30

Przedszkole usytuowane jest w dużym, wolnostojącym, dwupoziomowym budynku. Sale, w których odbywają się zajęcia są bardzo duże, słoneczne, kolorowe, wyposażone w kąciki tematyczne, nowoczesne meble oraz sprzęt audiowizualny. Pozostałe pomieszczenia, w których przebywają dzieci, tj. korytarze, szatnia są urządzone estetycznie, bezpiecznie, meble są funkcjonalne, sanitariaty czyste i dostosowane do wzrostu dzieci.

W otoczeniu przedszkola znajduje się rozległy i dostosowany do potrzeb dzieci duży, bezpieczny plac zabaw.

Trawiaste podłoże, duża liczba drzew i krzewów wpływa dodatnio na jego estetykę oraz zapewnia dzieciom niezbędny cień. Ogólny stan techniczny zainstalowanych na nim urządzeń jest dobry. Rozległość terenu umożliwia swobodną i bezpieczną zabawę wszystkim dzieciom. Sprzęty na placu zabaw są sprawne pod względem technicznym. Nowy tor przeszkód oraz dostosowana wymiarami do wzrostu dzieci bramka piłkarska, umożliwiają rozwój sprawności fizycznej i zainteresowań sportowych dzieci.

Podstawą działalności przedszkola jest troska o prawidłowy rozwój dzieci. Nauczyciele starają się, aby oferta przedszkola była dostosowana do potrzeb dzieci i odpowiadała na oczekiwania rodziców. W przedszkolu rozpoznawane są możliwości i potrzeby rozwojowe dzieci w oparciu o obserwacje, rozmowy z rodzicami oraz nauczycielami prowadzącymi zajęcia z dziećmi.

Ważny element pracy przedszkola stanowi współpraca z rodzicami. Różnorodne jej formy sprzyjają tworzeniu rodzinnej atmosfery, pomagają w integrowaniu środowiska i służą wszechstronnemu i harmonijnemu rozwojowi dzieci. Przedszkole organizuje różnego rodzaju imprezy i zabawy karnawałowe, festyny rodzinne, wycieczki, przedstawienia teatralne, konkursy, warsztaty i zajęcia otwarte dla rodziców oraz spotkania adaptacyjne dla nowo przyjętych dzieci i ich rodziców. Wyrazem tej bardzo dobrej współpracy jest m.in. utworzenie z inicjatywy rodziców Stowarzyszenia Krajoznawczo-Turystyczno-Sportowego „Przyjaciel Przedszkolaka”, które na bieżąco pomaga w realizacji wielu inicjatyw i przedsięwzięć przedszkolnych.

Dzieci mają wiele okazji do prezentowania swoich umiejętności na forum przedszkola i środowiska lokalnego.

Biorą udział w uroczystościach, imprezach, wycieczkach, różnorodnych konkursach i przedstawieniach.

Priorytetem dla wszystkich pracowników jest bezpieczeństwo dzieci, kształtowanie umiejętności oraz rozwijanie samodzielności. Przedszkole Miejskie nr 18 w Lesznie to miejsce bezpieczne, otoczone zielenią, przyjazne dzieciom, rodzicom i pracownikom.

Głównym zadaniem naszej placówki jest:

– zapewnienie opieki i wspomaganie rozwoju dziecka w przyjaznym, bezpiecznym i zdrowym środowisku,
– uwzględnianie indywidualnych potrzeb dziecka, umacnianie wiary we własne siły i możliwości osiągania sukcesu,
– stwarzanie warunków do rozwijania samodzielności, dążenie do osiągania celów, podejmowania odpowiedzialności za siebie i za najbliższe otoczenie, kształtowanie umiejętności obserwacji, ułatwianie rozumienia zjawisk zachodzących w otoczeniu przyrodniczym, społecznym, kulturowym i technicznym,
– rozbudzanie ciekawości poznawczej, zachęcanie do aktywności badawczej i wyrażania własnych myśli i przeżyć,
– rozwijanie wrażliwości estetycznej, tworzenie warunków do rozwoju wyobraźni, fantazji oraz ekspresji plastycznej, muzycznej i ruchowej.