TRADYCJE PRZEDSZKOLA

Każdego roku w naszym przedszkolu obywa się szereg ciekawych zajęć i cyklicznych spotkań.

WRZESIEŃ

1. Udział w akcji "Aktywne Obywatelskie Leszno" - poznanie ważnych instytucji i organizacji pozarządowych w naszym mieście, promowanie przedszkolaw środowisku lokalnym.

2. Leszczyński Dzień Przedszkolaka  - integrowanie środowiska przedszkolnego, rozwijanie pozytywnych emocji,

3. Jesienne spotkania integracyjne, spotkania grupowe w plenerze; leśne podchody, zmagania sportowe, ognisko, pieczenie ziemniaków - rozwijanie sprawności ruchowej, promowanie zdrowego stylu życia, integracja środowiska przedszkolnego.

PAŻDZIERNIK

1. Pasowanie na Przedszkolaka - tworzenie sytuacji adaptacji do życia przedszkolnego, rozwijanie umiejętności właściwego zachowania się podczas uroczystości o podniosłym charakterze.

2. Dzień Komisji Edukacji Narodowej - udział w uroczystej akademii organizowanej poprzez gruppę najstarszych przedszkolaków.

3. Jesienna Przedszkolna Olimpiada Sportowa - doskonalenie sprawności ruchowej

LISTOPAD

1. Święto Pluszowego Misiastwarzanie sytuacji sprzyjających kontaktowi z literaturą dziecięcą, integrowanie społeczności przedszkolnej.

2. Obchody Dnia Niepodległości - przyswajanie wartości patriotycznych

GRUDZIEŃ

1. Bożonarodzeniowe spotkania przy choince - integracja śrosowiska przedszkolnego z rodzinnym, podtrzymywanie tradycji ludowych takich jak dzielenie się opłatkiem, posiłek wigilyjny, wspólne kolędowanie, Jasełka, warsztaty plastyczne.

2. Mikołajki - poznanie zwyczajów i tradycji świątecznych.

3. Spotkanie z Gwiazdorem - zapoznanie z tradycjami ludowymi panujacymi w przedszkolu, stworzenie nastroju radości i zadowolenia z otrzymanych prezentów.

4. Uroczysta Wiligia - kultywowanie tradycji ludowych oraz rodzinnych, złożenie życzeń i dzielenie się opłatkiem

STYCZEŃ

1. Dzień Babci i Dziadka - złożenie życzeń dziadkom z okazji ich święta poprzez  występy, rozwijanie uczucia szacunku i miłości do Dziadków, wzmocienie więzi emocjonalnej z dziadkami, kształtowanie umiejętności prezentowania swoich umiejętności przed szerszym gronem widzów.

LUTY

1.Balik Karnawałowy - stworzenie atmosfery życzliwości, radości ze wspólnej zabawy, integrowanie dzieci dzięki zabawie, pokonywanie nieśmiałości, budowanie poczucia własnej wartości, zachęcanie do udziału w konkursach.

2. Zimowa Przedszkolna Olimpiada Sportowa - doskonalenie sprawności ruchowej

MARZEC

1. Powitanie Wiosny - zapoznanie z tradycjami ludowymi związanymi z powitaniem pory roku - wiosny, integracja przedszkolaków we wspólnym przeżywaniu i zabawie.

KWIECIEŃ

1. Zajączek - szukamy jego śladów - kultuwowanie tradycji wielkopolskiej, stworzenie nastroju radości z szukania słodkich upominków

2. Dzień Ziemi - budzenie wśród dzieci świadomości o stanie prztrody w najbliższym otoczeniu i potrzebie jej poprawy, kształtowanie świadomości proekologicznej.

3. Wiosenna Przedszkolna Olimpiada Sportowa - doskonalenie sprawności fizycznej

MAJ

1. Dzień Mamy i Taty - wmocnienie więzi emocjonalnej z rodziną poprzez wspólną zabawę z okazji Dnia Mamy i Taty.

2. Dzień Flagi - kultywowanie przynależności narodowej.

CZERWIEC

1. Pożegnanie przedszkola - uroczysta akademia kończąca edukację przedszkolą dzieci

2. Dzień Dziecka - wspólne zabawy w ogrodzie przedszkolym, poczęstunki i wręczenie upominków.

3. Piknik rodzinny pt. "Kiedy dorosnę będę..." - udział w konkursach i zabawach, roziwjanie poczucia przynależności grupowej, rozszerzenie współpracy z rodzicami, budzenie pozytywnych relacji rodzice - dziecko - nauczyciel, rodzic - dziecko.

DODATKOWO PRZEZ CAŁY ROK

1. Nasze Urodzinki - rozwijanie pozytywnych emocji, wrażeń, dowiadczeń poprzez wspólną zabawę, integrowanie grupy rówieśniczej,

2. Zabawy z piłką - spotkania z trenerem piłki nożnej, usprawniaine motoryki dużej, poszerzanie wiadomości dot. tej dyscypliny sportowej,

3. Zajęcia z dudziarzami - koncerty muzyczne - wspólne śpiewy i tańce ludowe, poszerzanie wiadomości dot. instrumentów ludowych związanych z Wielkopolską, strojów ludowych, przyśpiewek, tańców.

4. Współpraca z Uniwersytetem Trzeciego Wieku - czytanie bajek przez Słuchaczki UTW; udział w zabawach sportowych - aerobiku; czynny udział w warsztatach świątecznych; prelekcje o lesie.

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.