OFERTA EDUKACYJNA

W „SPORTOWEJ KRAINIE”:

• Pracujemy w oparciu o programy wychowawczo-dydaktyczne:
  1. PLANETA DZIECI. Prawda, dobro, piękno w świecie wartości"- program edukacji przedszkolnej. Autor: Jolanta Wasilewska.
  2. DZIECIĘCA MATEMATYKA” – program dla przedszkoli, klas zerowych i placówek integracyjnych. Autor: Edyta Gruszczyk-Kolczyńska, Ewa Zielińska.
  3. „SPOTYKAMY JEZUSA"- program nauczania religii w przedszkolach
  4. "ROK KOŚCIELNY W PRZEDSZKOLU" - program autorski nauczycielki Marii Rajmanowskiej - Nowaczyk
  5. „PRZEDSZKOLNY PROGRAM PROFILAKTYKI LOGOPEDYCZNEJ” – program autorski Sylwii Senftleben-Gabała
  6. „ADAPTACJA MAŁEGO DZIECKA” – program autorski nauczycielek naszego przedszkola
  7. „PROGRAM WYCHOWAWCZY DLA DZIECI 3,4,5,6 LETNICH” – program autorstwa nauczycielek naszego przedszkola.
  8. „W SPORTOWEJ KRAINIE RUCH I ZABAWA TO WAŻNA SPRAWA” – program sportowy autorstwa nauczycielek naszego przedszkola.
  9. "WESOŁA GIMNASTYKA BUZI I JĘZYKA" - program autorski nauczycielki Kamili Lipińskiej
  10. "KAŻDEMU SPORTOWCOWI BLISKA OCHRONA ŚRODOWISKA" - program autorski B. Kaźmierczak, K. Lipińskiej, A. Roszak;
  11. "PROGRAM TERAPII LOGOPEDYCZNEJ DLA DZIECI 5 LETNICH Z PARASYGMATYZMEM" - program autorski nauczycielki Kamili Lipińskiej;
  12. "IT'S TIME TO PLAY AND EXPLORE" - program autorski nauczycielki Katarzyny Stephan nauczania języka angielskiego w przedszkolu.

• Oferujemy pomoc logopedyczną i psychologiczną;
  • Wprowadzamy innowacje pedagogiczne;
  • Preferujemy różne formy kontaktów i spotkań z rodzicami;
  • Współpracujemy ze środowiskiem lokalnym;
  • Bierzemy udział w teatrzykach i spektaklach dla dzieci;
  • Kultywujemy tradycje przedszkola i regionu;
  • Wspieramy wszechstronny rozwój dziecka poprzez gry i zabawy dydaktyczne;
  • Stymulujemy twórczość i aktywność dziecka;
  • Uwrażliwiamy na piękno przyrody;
  • Kształcimy zachowania proekologiczne;
  • Promujemy zdrowy styl życia między innymi serwując smaczne i odżywcze posiłki;
  • Bezpiecznie i wesoło bawimy się;
  • Korzystamy z uroków wiosny, lata, jesieni i zimy bawiąc się na świeżym powietrzu w ogrodzie  przedszkolnym;
  • Bierzemy udział w spacerach i wycieczkach krajobrazowo-rekreacyjnych;
  • Oferujemy wychowankom ciekawe propozycje zajęć dydaktyczno-wychowawczych w oparciu o nowoczesne metody pracy:

– metoda pedagogiki zabawy według Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA, oparta na wielokierunkowej aktywności dziecięcej. Łączy ona ruch, muzykę, taniec, działania plastyczne, poznawcze.

– metoda gimnastyki twórczej według C. Orffa i R. Labana. Wykorzystuje się w niej różne formy ruchu, w tym również pantomimę, opowieść muzyczno-ruchową, a także ekspresję dziecka i jego twórczą inwencję. Umożliwia podejmowanie decyzji.

– metoda P. Dennisona ukierunkowana na ćwiczenie obu półkul mózgowych, oparta przede wszystkim na ruchach naprzemiennych.

– metoda W. Sherborne oparta na kontakcie z drugim człowiekiem i otoczeniem. Pozwala na wyczucie przestrzeni, ciężaru i ciała.

– metoda gimnastyki A. i M. Kniessów rozwija koordynację słuchowo—wzrokowo- ruchową. Doskonale kształtuje poczucie rytmu.

– metody związane z nauką czytania: M. Bogdanowicz, B. Rocławskiego, I. Majchrzak, G. Domana i inne. Wielość pomysłów na naukę czytania pozwala dostosować do dziecka najbardziej odpowiednią metodę lub daje możliwość ich połączenia.

-metoda Dobrego Startu M. Bogdanowicz. Metoda ta to system ćwiczeń oddziałujących przede wszystkim na procesy instrumentalne: percepcyjne i motoryczne. Zasadniczą rolę odgrywają w niej trzy elementy: wzrokowy (wzory graficzne), słuchowy (piosenka) i motoryczny (wykonywanie ruchów zorganizowanych w czasie i przestrzeni, odtwarzanie wzorów graficznych, zharmonizowanych z rytmem piosenki).

– metoda nauki matematyki prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej. Pozwala dziecku działać, doświadczać, rozwiązywać problemy, wyciągać wnioski, przewidywać, cieszyć się z każdego działania. Uczy logicznego myślenia i rozwija wyobraźnię.

– metoda malowania dziesięcioma palcami według R. F. Show polega na manipulowaniu farbą przy użyciu dłoni i palców. Wykorzystuje naturalną skłonność dziecka do tzw. paćkania się. Jest bardzo przydatna w terapii.

– relaksacja stopniowa według E. Jacobsona w wersji B. Kaji opiera się na wykonywaniu określonych ruchów rękami, nogami, tułowiem, twarzą celu napinania i rozluźniania kolejnych grup mięśni.

– metoda symboli dźwiękowych (muzykoterapia według B. Kaji) łączy w sobie ruch i muzykę. Ma charakter terapii w zaburzeniach, ale też stymulacji w prawidłowym rozwoju. Na tle odpowiednio dobranej muzyki prowadzi się zajęcia usprawniające zaburzone funkcje i procesy. Muzyka wyzwala aktywność a ćwiczenia aktywizują rozwój psychiczny i ruchowy.

– metoda dramy jako metoda dydaktyczno-wychowawcza umożliwia poznanie świata poprzez działanie. Rozwija osobowość dziecka.

– techniki C. Freineta oparte na nauce poprzez zabawę i wielokierunkowej działalności dziecka. Doskonale rozwijają wyobraźnię, wrażliwość i ekspresję. Pozwalają dziecku na podejmowanie decyzji, rozwiązywanie problemów, szukanie odpowiedzi na nurtujące je pytania, badanie, eksperymentowanie, przeżywanie i doświadczanie. Uczą radzenia sobie w grupie;

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.