ZAJĘCIA DODATKOWE

1. W naszym przedszkolu wszystkie dzieci uczestniczą w nieodpłatnych zajęciach z JĘZYKA ANGELSKIEGO.
  2. Ponadto zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 22 lipca 2022 r. w sprawie zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach (Dz.U. z 2022 r. poz. 1594) w naszej placówce odbywają się również zajęcia z LOGOPEDII oraz ZAJĘCIA SPECJALISTYCZNE dla dzieci z potrzebami edukacyjnymi.
  3. Raz w tygodniu w miesiącach od września do października oraz od kwietnia do czerwca chłopcy oraz chętne dziewczynki w wieku od 5 do 6 lat biorą udział w ZABAWACH Z PIŁKĄ NOŻNĄ pod okiem trenerów z Academii Reissa z Leszna;
  4. W ramach oferty edukacyjnej naszego przedszkola dzieci pięcio i sześcioletnie uczestniczą w ZAJĘCIACH Z RELIGII.  Odbywają się one w oparciu o program KOCHAMY BOGA (AZ-0-03/1);
  5. Raz w tygodniu dzieci sześcioletnie uczestniczą w spotkaniach z folklorem, gdzie pod okiem Dudziarzy zgłębiają tajniki wiedzy o naszym regionie poprzez taniec, przyśpiewki oraz poznają różne instrumenty muzyczne.
  6. Chętne dzieci z najstarszych grup uczestniczą na pływalni w "zabawach w wodzie" dzięki współpracy z Środowiskową Pływalnią w Lesznie oraz z firmą AQUA SZKRAB.